LPG Přestavby vozidel
Kontakt

L. Vojtěcha 1895/11
Boskovice 680 01

Telefon:

777 945 718

E-mail:
servis@autozacek.cz

Provozní doba:
Pondělí-Pátek
7:30 - 16:00

Napište nám

LPG Přestavby vozidel - Popis přestavby LPG

                        

   Nabízíme Vám přestavby vozidel na pohon plynem LPG . Dodavatelem přestavby na plyn - LPG je renomovaná firma LANDI RENZO nebo LOVATO,která má mnoho zkušeností a její výrobky patří mezi světovou špičku. Přestavbu provádí  pouze vyškolení odborníci na práci s LPG. Přestavbu lze provést ihned při koupi nového vozidla, nebo lze objednat na vozidla, která jsou již v provozu.

Výhody přestavby na LPG:

  • snížení provozních nákladů cca na polovinu
  • zvýšení dojezdu vozidla o cca 550 - 650 km
  • zachování záruky výrobce
  • zachování původní velikosti zavazadlového prostoru
  • rychlá návratnost investice

Jak pohon na LPG funguje?

Vozidlo je vybaveno dodatečnou nádrží na LPG, z níž je plyn přiváděn do motorového prostoru nezávislým přívodem. Zde je umístěn reduktor, kde dojde k příslušnému snížení tlaku a speciální LPG vstřikovače optimálně nadávkují plyn do sání pro jednotlivé válce motoru. Vozidlo je vybaveno přepínačem paliva a ukazatelem množství plynu LPG v nádrži, který je umístěný na palubní desce. Přepínání benzín / LPG je automatické. Po startu běží motor nějakou dobu na benzín až do dosažení potřebné provozní teploty. Poté je již do motoru automaticky přiváděn pouze LPG. V případě, že je vyčerpán plyn LPG, dojde k automatickému přepnutí na benzín. Řidič má rovněž možnost manuálně volit mezi oběma palivy stisknutím přepínače. Pohon na LPG pracuje plně v souladu se systémem automatického zastavení a nastartování motoru (AS&G), je-li jím vozidlo vybaveno.  

Přepínač s ukazatelem stavu LPG

Plnicí ventil je umístěn buď: bud původním víčkem palivové nádrže. Před vlastním tankováním LPG musíte namontovat na plnicí ventil redukci, přes kterou přetéká zkapalněný plyn do nádrže vozidla.                          a nebo je plnící přípojka umístěna v zadním nárazníku.   

  

 

Nádrž na LPG

Při přestavbě lze použít nádrž na LPG tzv.toroidní o objemu 30- 65 l, která  je umístěna pod podlahou zavazadlového prostoru místo rezervního kola, původní velikost zavazadlového prostoru je tedy zachována nebo válcovou o objemu 45-80 litrů.

Životnost tlakových nádržístanovuje vyhláška č.341 MD ČR u LPG na 10 let od data výroby nádrže.

 

 

© 2011 Auto Žáček Všechna práva vyhrazena | Design by David Bittner | Code by Lukáš Prudil | Domů